BaMa Symposium 2026



14e BaMa Symposium – 1 april 2026 te Papendal


Dit jaar hebben ongeveer 85 studenten deelgenomen aan het BaMa symposium. Er waren bij benadering evenveel Bachelor als Master studenten en veel van onze Nederlandse hogescholen en universiteiten werden vertegenwoordigd. De studenten konden deelnemen aan de plenaire sessies van de KNVM-voorjaarsvergadering met gerenommeerde sprekers over Staphylococcus aureus celdeling in ziekte en gezondheid en over de rol van het humane archaeome. Tijdens de pauzes konden de stands van de industrie partners op de beursvloer worden bezocht.

Na de officiële opening van het BaMa-symposium door de voorzitter van de onderwijssectie van de KNVM Dr. Girbe Buist gaven 9 enthousiaste studenten een mondelinge presentatie van de resultaten van hun onderzoeksprojecten, zowel minorprojecten als stage en afstudeeropdrachten werden gepresenteerd. Het programma was zeer gevarieerd en de presentaties waren van uitmuntend niveau. Dit jaar werd voor de vijfde keer de Mike Jetten award uitgereikt voor de beste Master thesis. De prijzen werden door Prof. Mike Jetten zelf uitgereikt aan Josephine Bouman (MSc Biomedical Sciences, Radboud University Nijmegen) voor haar thesis ‘Dengue virus NS4B promotes mitochondrial elongation in Aedes albopictus cells possibly via CDK1 downregulation’, Matthijs Hamstra (MSC Molecular and Cellular Life Sciences, Utrecht University) voor zijn thesis ‘Prevalence & Bactericidal Effects of Toxin-Antitoxin Systems’ en Roos Weeda (MSc Human Biology, Radboud University Nijmegen) voor haar thesis ‘Characterizing apicoplast transporter proteins in malaria parasite Plasmodium falciparum’.

Dit jaar werd voor de derde keer de Fanny Hesse award uitgereikt voor beste Bachelor thesis. De winnaar was Bram Somsen (Life Sciences, Hogeschool Arnhem/Nijmegen (HAN)) voor zijn thesis ‘Thermostable mutants of Salmonella phage S16’.

Tijdens de lunch was er volop drukte bij de 38 posters die werden gepresenteerd. Het was voor ons als organisatie geweldig om de vele levendige discussies tussen studenten aan te mogen horen. De posterprijs (publieksprijs) is in de wacht gesleept door Sanne Posthuma (Fontys) die haar onderzoek momenteel verricht bij het Fontys lectoraat Molecular Technologies for One Health. Haar poster had de titel ‘Unraveling the vaginome: the development of a targeted nanopore sequencing method for analysis and classification of the vaginome’. De 6-koppige jury had de moeilijke taak om de winnaar aan te wijzen van het beste praatje. Daniel Wüthrich (Radboud Universiteit) heeft met zijn verhaal getiteld ‘Assessing the potential of metal-utilizing microorganisms to recycle metals from electronic wastes’ de eerste prijs in de wacht gesleept. De prijzen werden met enthousiasme in ontvangst genomen.    

Helaas moest de onderwijssectie dit jaar afscheid nemen van Bas Zaat (Amsterdam AMC), omdat hij de pensioengerechtigde leeftijd heeft mogen bereiken. Bas heeft maar liefst sinds de eerste keer in 2011, 14 maal het BaMa-symposium mede georganiseerd. De leden van de onderwijssectie zijn hem dankbaar voor zijn actieve bijdragen aan de vele BaMa-symposia en gaan hem zeker missen.  

Wij danken iedereen voor zijn/haar bijdrage aan deze 14de editie en feliciteren de winnaars van zowel de beste thesis, beste presentatie als beste poster.

Wij hopen volgend jaar weer een mooi BaMa-symposium op te zetten, tot ziens in Papendal!


Flyer_Plakat_BaMa_2026_NL.png
IMG-20260407-WA0011.jpg
IMG-20260401-WA0023.jpg
IMG-20260407-WA0018.jpg